•                                                                                                                                              Hemen bizi arayın: +90(212) 249 88 93
            

Lewis's Illustrations of Constantinople (YENİ BASKI)


Yazar:John Frederick Lewis
Yayıncı:Denizler Kitabevi - Kaptan Yayıncılık
Kategori:Denizcilik Kitapları
Barkod:727446
Ebat:33 X 48 cm
Sayfa Sayısı:56 s.
Baskı:İstanbul - 2011
Durumu:Ürün Satışta. Temin Süresi: 1 Gün

360.00306.00 TL


Meşhur Oryantalist Ressam Lewis'in Gözünden İstanbul
19. yüzyıl İstanbul'undan göz alıcı sahnelerle dolu Lewis's Illustrations of Constantinople tam 174 yıl sonra okuyucuyla tekrar buluşuyor.

Dillere destan güzelliğiyle dünyaya nam salan İstanbul şehri, erken tarihlerden itibaren Batılı gezginlerin, edebiyatçıların, bilim adamlarının ve ressamların ilgisini çekmiştir. Kalem ve fırçalarıyla tarihe görsel notlar düşen bu ressamların arasında yer alan John Frederick Lewis resimleri, tekniği ve yaşantısıyla ayrıcalıklı bir konuma sahiptir.

John Frederick Lewis, Doğulu bakışıyla Doğu'yu anlatabilmek için halkın içinde, onlarla birlikte yaşar. İstanbul'un görünümlerinden oluşan albümü 1837 yılında yayınlanır. Coke Smyth'in desenlerinden yola çıkarak hazırladığı ve taşbaskı tekniğiyle basılan Illustrations of Constantinople serisinde yer alan görünümlerin 3'ü Bursa, 3'ü Orşova, diğerleri ise İstanbul konuludur.

Tablo yapılmaya değer güzellikte (pitoresk) etkileyici manzaralardan oluşan bu albüm, 19. yüzyıl İstanbul'unu görsel bir şölen olarak bize sunmaktadır. Albümün sayfaları 56 * 38,5 cm. olup resimlerin altında el yazısıyla kendisi tarafından yapılmış açıklamalar yer almaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)

Geri Dön

 Tüm Kredi Kartları Geçerlidir. Sitemizde Kart Bilgileri Tutulmamaktadır.