•                                                                                                                                              Hemen bizi arayın: +90(212) 249 88 93
            

Resimlerle Yelken ve Arma Ayarları


Yazar:Ivar Dedekam
Yayıncı:Denizler Kitabevi - Kaptan Yayıncılık
Kategori:Denizcilik
Barkod:63
Ebat:175 X 255 cm
Sayfa Sayısı:81 s.
Baskı:İstanbul - 2011
Durumu:Ürün Satışta. Temin Süresi: 1 Gün

32.0025.60 TL


Ivar Dedekam, denizde en iyi yardımcının dikkatli gözlem ve sağduyu olduğuna inanan usta bir denizci. 20 yılı aşkın bir süredir Atlantik geçişini de içeren, 40 bin mile yaklaşan (kayıtlı) seyir tecrübesi yanında, uzun yıllardır yelken eğitmenliği de yapıyor.

Dedekam, yelken ve arma trimi konusundaki bilgi ve gözlemlerini, kitapta son derece pratik bir şekilde aktarıyor. Kısa, öz metinler ve onlara eşlik eden resimlerle temel bir başvuru kaynağı.

Bu kitap yelken ve armanızı en iyi nasıl trim edebileceğinizi anlatıyor. Yelkencilik kitaplarının çoğunun teorik arka planını aerodinamik (akışkanlar dinamiği) oluşturur. Okuyucu için oldukça karmaşık gelse de bu cesaret kırıcı olmamalı. Çünkü iyi sonuçlar almak için bu konuda derin bilgiye gerek yok. Aerodinamik çok az sayıda yatçının derin bilgi sahibi olduğu zor bir bilimsel alan. Çok sayıda son moda teorileri kullanarak yelken ve arma fonksiyonlarını açıklayan "uzman" var. Bu teorilerin bazıları doğru değildir ve zamana direnemezler. Genellikle bazı durumlara uygulanabilirler ama genel olarak geçerli bazı ileri bilimsel teorilerin körü körüne uygulanmasından daha değerlidir.

Geri Dön

 Tüm Kredi Kartları Geçerlidir. Sitemizde Kart Bilgileri Tutulmamaktadır.