•                                                                                                                                              Hemen bizi arayın: +90(212) 249 88 93
            


Notice: Undefined index: lng in /home/denizlerkitabevi/public_html/kitap/_inc_content/_cache/_content_203.php on line 670

Swanston, İstanbul Haritaları (Turkey: Central Mediterranean Regions)


Denizler Kitabevi - Kaptan Yayıncılık / Pop - Çoğaltma Haritalar
Barkod:RH0019
Stok Durum:Ürün Satışta. Temin Süresi: 1 Gün

15.0012.00 TL


1864 - 1872 yılları arasında basılan The Royal Illustrated Atlas, değişik kaynaklardan alınmış haritalardan oluşan dekoratif tasarımla sunulmuş görselliği zengin olan bir atlastır. İngiltere’de, dekoratif tarzda yayınlanmış son atlas olarak değerlendirilir. Haritalar, önemli kaynaklardan alınmış ve kaynakları, harita üzerinde belirtilmiştir.
1/4.200.000 ölçeğinde olup, lejantları vardır. İlk harita, Ege Adaları’dır. 1828 - 1849 yılları arasında İngiliz Deniz Kuvvetleri’nin yapmış olduğu ölçümler sonucu oluşturulan haritalardan yararlanarak, Augustus Peterman tarafından yeniden çizilmiştir.
Haritanın altında, dünya üzerinde bulunan farklı yerlerin yükseklik karşılaştırmalarını içeren şematik bir tablo yer alır. Harita künyesinin her iki yanına not yazılmıştır. Bu notlardan sağdaki, antik dönem isimlerinin parantez içinde, Türkçe isimlerin ise “T” olarak yazıldığına dair bir açıklamayı içerir. İkinci harita, 19. yüzyılın tipik İstanbul haritaları örneğindedir. Kenarlara serpiştirilmiş küçük sahnelerde Osmanlı coğrafyasının çeşitli bölgelerinde yaşayan insanların günlük yaşamından sahneler, hayvanlar ve kıyafet örnekleri yer alır. Haritalarda olduğu gibi, bu sahnelerde de farklı kaynaklardan yararlanılmıştır.

Geri Dön

 Tüm Kredi Kartları Geçerlidir. Sitemizde Kart Bilgileri Tutulmamaktadır.